Yay Çeliği Lazer Kesim

Yay Çeliği Lazer Kesim

Yay Çeliği Lazer Kesim Son teknoloji ürünü fiber lazer ile yay çeliği lazer kesim hizmeti vermekteyiz.
301 kalite yaylık paslanmaz malzemeler 0,05mm ile en kalın 2,00mm’ e kadar olmak üzere kalınlıklarda mevcuttur.
İstenen genişlikte dilme hatlarımızda dilimlenerek teslim edilebilir.
Yaylık çeliklerin en önemli özellikleri ağır yük altında elastiki değişikliğe uğrayıp yükün geri kaldırılması ile birlikte eski form ve şekline geri gelebilmesidir.

Krom nikel saclar paslanmaz çeliklerdir. Paslanmaz Çeliklere % 5 e kadar nikel ilave edilebilir. Nikel mukavemeti ve tokluğu arttırır. Krom ile birlikte kullanılması ise sertliği, uzamayı ve yorulmaya karşı direnci arttırmaktadır. 301 paslanmaz ve 304 paslanmaz çelikler bu örneğe en uygun çeliklerdir.- AISI 1.4310 301 Kalite Yaylık Paslanmaz Çelik

Kullanım Alanları

Otomotiv sanayi, beyaz eşya aksam ve parçaları, tekstil makineleri, bıçaklık ve yay kontalar, elektrik elektronik klips gibi benzeri guruplarda yoğunlukla kullanılmaktadır.

Malzeme özellikleri

Elektrik ve ısı iletkenliği
Korozyon Dayanıklılığı
Kopma mukavemeti1000 N/m² den 2000 N/m² e kadar
Şekillendirmeye uygun özellikler
Sulu Yaylık Çelik Bantlar (CK 75)


- Sulu çelik bantlar Ck75 C75 C67 Beyaz Menevişli olarak iki çeşittir.

Kullanım Alanları

Endüstriyel yaylar,pala ve dairesel testereler,asansör bağlantı parçaları, bahçe makasları, çeşitli bıçaklar, malalar, ispatula, marley bıçağı, balata imalatı, endüstriyel zincirler, ayakkabı destek parçaları matbaa ve tekstil yedek parça imalatı, beyaz eşya sanayi, plastik tambur yay çelikleri,çelik pul üretimi, kompresör valf çelikleri, klipsler, tütün bıçakları, taş ve beton düzeltme bıçağı imalatı, panel asma tavan yay ve klips imalatı.

Malzeme özellikleri

Malzeme orjinal sulu çelik
Malzeme Sertliği 45/47 HRC.
Malzeme stoklarımız 0,05 mm de 5,00 mm ye kadar rulo ve plaka olarak mevcuttur.- Susuz Yaylık Çelik Bantlar (CK 67)
Malzeme stoklarımız 0,20 mm de 5,00 mm ye kadar rulo ve plaka olarak mevcuttur.

Kullanım Alanları

Otomotiv , Elektrik, Elektronik, İnşaat, Asansör, Tekstil, Gemi, Savunma Sanayi, Endüstriyel Yaylar Çanak, Pullar, Tarım Aletleri ve El Aletleri gibi birçok gruplarda kullanılmaktadır.

Malzeme Özellikleri

Soğuk sekilendirmeye ve sıvaya uygun. Şekilledirildikten sonra ısıl işlemde istenilen sertliğe ulaşır. Isıl işlemden sonra yaylanma özelliği kazanır.